Izveštaj o trci za VN Italije

Tim Renault Sport Formula One je opet osvojio dragocene bodove, kada je u izuzetno brzoj trci za VN Italije u Monci Carlos Sainz u cilj stigao na devetom mestu*. Nico Hülkenberg se nakon starta sa zadnjeg mesta nije mogao probiti do vodeće desetorice.

Sainz je sa sedmog startnog mesta dobrom vožnjom prvi krug završio na šestom mestu. Dugo je izdržao na super mekim pneumaticima, sve do 39. kruga, a zatim je trku završio prvim novim bodovima nakon trke u Mađarskoj.

• Sainz je trku počeo sa sedmog startnog mesta na korišćenim super mekim pneumaticima (crvena ivica) koje je u 39. krugu zamenio kompletom novih mekih pneumatika (žuta ivica).

• Hülkenberg je trku počeo sa dvadesetog startnog mesta na novim super mekim pneumaticima, a nakon prvog kruga skrenuo je u boks po nove meke i u 41. krugu još jednom po nove super meke pneumatike.